Посадка, вирощування і догляд сакури
Для таких рослин властивий швидкий ріст, світлолюбність, посухостійкість і хороша витривалість міських умов. Розмноження садових форм сакури здійснюється щепленням, кореневими паростками та насінням. При розмноженні рослини насінням посадку необхідно проводити в літній період. При садінні в цей період насіння повинні бути тільки зібрані, відмиті і не просушені. Можлива також посадка в весняний і осінній періоди. Однак, у випадку посадки навесні, насіння сакури необхідно протягом всього зимового періоду піддати стратифікації.
Важливим фактором для отримання в саду добре розвиненого, квітучого дерева, що буде радувати око, є правильно підібраний посадковий матеріал. Так, рекомендується придбання саджанців сакури в осінній час, тобто в період природного опадання листя з дерева. Після придбання саджанця, його слід зберігати на ділянці в похилій прикопці, забезпечивши захист від висихання і пошкодження гризунами. У березні можна проводити висадку саджанців на постійне місце. При цьому необхідно дотримуватися певної схеми посадки, а саме для слаборослих сортів два на три метри і три на три метри для сильно і середньо-рослих. Кращим посадковим матеріал для посадки на ділянці можна назвати 70-ти сантиметрові однолітки, які мають розвинену кореневу систему.
Під посадку сакури краще вибирати ділянки на схилах, з хорошою повітропроникністю і ті, що мають хороший ґрунтовий дренаж. Причому, краще віддати перевагу південно-західним, північно-західним або східним схилам. На південному схилі посадку рослини краще не робити, оскільки із-за різкого коливання температур у зимовий період сакура може отримати опіки кори, в літній же період на такому схилі рослина буде відчувати недолік зволоження. Варто також зазначити, що для вирощування сакури велику роль відіграє кислотність ґрунту – вона повинна бути нейтральною, або досить близькою до такої. Під посадку найкращим чином підійде середній або легкий суглинистий ґрунт.
При догляді за сакурою необхідно враховувати, що часто гостра реакція дерева відбувається на недолік в ґрунті калію і азоту, тоді як недолік фосфору викликає меншу реакцію. У разі бідності ґрунту, необхідно вносити компост або перегній – 8 кг на метр квадратний. Калій і фосфор вносяться з розрахунку на однин метр квадратний – 18 грам.
Додатковий полив сакурі необхідний лише у місцях із слабкою зволоженістю.